Strefa Cardio


Fitness klub „Forma” daje możliwość skorzystania z siłowni i treningu aerobowego. Do Państwa dyspozycji znajdują się bieżnie, rowerki treningowe oraz eliptyki(orbitreki). Sprzęt cardio firmy: Sports Art

 

  • Bieżnia elektryczna 4szt.
  • Maszyna eliptyczna 2szt.
  • Maszyna pająk 2szt.
  • Rower stacjonarny 2szt.

 

Układanie programu treningu

imgMetoda ciągła

Do spalania tkanki tłuszczowej najwłaściwsza jest metoda ciągła polega na tym że po rozgrzewce tętno osiąga podwyższoną wartość, nie przekraczającą częstości skurczów serca i pozostaje niezmienna. Wówczas organizm coraz intensywniej czerpie energię w procesie spalania tłuszczu. W ten sposób najłatwiej jest dozować i kontrolować wysiłek.

Program interwałowy

W tym przypadku należy utrzymywać wartość tętna zbliżoną do maksymalnego tętna treningowego. Wyłącznie co jakiś czas ćwiczenia interwałowe urozmaicają trening i przyczyniają się do uzyskania lepszych efektów. Ten rodzaj treningu można sterować za pomocą specjalnego programu roweru stacjonarnego.

Cwiczenia rozciagajace

Rozgrzewka, ćwiczenia wyciszające i rozciąganie mięśni należą do obowiązkowego treningu wytrzymałościowego. Dzięki nim mięśnie przygotowują się lub uspokajają po wysiłku, zwiększa się również ruchomość w stawach. Trening na rowerze stacjonarnym wymaga przygotowania przede wszystkim mięśni nóg. Te same ćwiczenia należy wykonać tuż po zakończeniu treningu w celu zlikwidowania nadmiernego napięcia powstałego podczas treningu.

Opis sprzętu

imgTrening cardio w klubie fitness opiera się na mocnych podstawach. Profesjonalna jakość naszych urządzeń zapewni użytkownikom komfort i skuteczność zajęć, instruktorzy ustalą program treningu i zwiększą motywację ćwiczącego.

Sala cardio została wyposażona w 4 rowery stacjonarne, 4 bieżnie i 2 maszyny eliptyczne firmy Sportsart. Rowery posiadają cichy i płynny system generatorowy, elektromagnetyczny oraz elektromagnetyczny hamulec. Odczyt danych o przebiegu treningu ułatwia duży, przejrzysty panel sterowania. Nowoczesne i komfortowe bieżnie umożliwiają dowolne kształtowanie trasy automatyczną regulację pochylenia, także do treningu rehabilitacyjnego oraz graficzne przedstawienie profilu trasy. Maszyny eliptyczne nie wymagają zewnętrznego zasilania co zapewnia wyjatkowo cichą i płynną pracę urządzenia, bez niepotrzebnego zużywania energi elektrycznej. Urządzenia cardio wyposażone są w system telewizyjny.

Zalety treningu

Punktem wyjścia do skutecznej realizacji treningu cardio, czyli treningu z kontrolą pracy serca, jest wysokiej jakości sprzęt w klubie fitness. Rzetelność urządzenia wyraża się między innymi tym, że dane o aktualnym obciążeniu odczytywane na panelu sterowania odpowiadają rzeczywistemu obciążeniu podczas ćwiczenia. Innym ważnym aspektem treningu cardio na odpowiednim sprzęcie jest zapewnienie ergonomii, tj. ustawienia pozycji ciała, która chroni stawy podczas wykonywania ruchu. Specyfika treningu wytrzymałościowego- jednostajność ćwiczenia w długim odcinku czasu, skłania do poszukiwania towarzystwa. Łatwiej nam ćwiczyć gdy się zmagamy z trudnościami wspólnie. Często wystarczy krzepiący uśmiech współćwiczącego lub słowo uznania ze strony instruktora, a energia szybko nam wzrasta i wysiłek staje się przyjemny.